суботу

А сьогодні...


Можна багато розмірковувати про екологію та екологічні проблеми, шукати «винуватців» і дискутувати на тему, що стан навколишньої природи можливо був би зовсім іншим, якщо б ...
Година Землі
Все це можна робити і багато хто робить. У цьому немає нічого поганого, навіть навпаки: якщо ці міркування не будуть голослівними, то цілком природно, рано чи пізно це призведе безпосередньо до практичних кроків, адже ніхто не стане заперечувати, що діяльність людини на землі має ті чи інші наслідки.
Наявність слідів техногенної катастрофи на нашій планеті - незаперечний факт. Ми дуже швидко, освоївши нові технології, егоїстично поспішаємо ставити їх «на благо» людства. Природа відпочиває. Але так буде не завжди. Про це вперше почали замислюватися, за даними проекту DilovaMova.com, коли справили елементарні розрахунки і зрозуміли, що щось в людській діяльності не так. Щось вибиває нас з загальної гармонії з навколишньою природою і більш того - це «щось» може обернуться і проти нас самих, а що найжахливіше, так це те, що «це» не чекає, а вже відбувається.
Людина - істота розумна. Звернувши увагу на актуальну проблему ми намагаємося її вирішити або принаймні згладити її наслідки. І це добре. У різних країнах на різних континентах стали організовуватися всілякі природоохоронні та екологічні товариства, організації і структури, проводитися ряд акцій та заходів по залученню уваги широкої громадськості до проблем природи та екології.

Перехід на літній часНе забудь: 
вихідними переходимо на літній час.
В останню неділю березня в Україні переведуть стрілки годинника на одну годину вперед. А це означає, що спати будемо на годину менше.
Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. Українці переходять на літній час в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня.
Тож цього року годинники переведуть в ніч з 28 на 29 березня о 3 ранку на одну годину вперед.

Чому з'явилася традиція переведення годинників...

                            Шановні батьки!!!  
Картинки по запросу "увага важлива інформація"До вашої уваги важлива інформація. У зв'язку з посиленням заходів щодо карантину з коронавірусу, у місті заборонено перебування дітей на спортивних, ігрових майданчиках, у парку, навіть у супроводі дорослих. За порушення карантинних заходів будуть складатися адміністративні протоколи. Проведіть роз'яснювальну бесіду зі своїми дітьми. Будьте уважні  і обачливі. 
Всім міцного здоров'я і терпіння!

вівторок

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозомКартинки по запросу "дітям про день білої ромашки 2020"Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день 136 років тому (1882 р.)німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене ним відкриття мікобактерії туберкульозуУ 1905 р. вчений  був визнаний гідним Нобелівської премії з фізіології й медицини. В 1993 році, Всесвітньою організацією охорони здоров`я  туберкульоз був оголошений національним лихом, а 24 березня – Всесвітнім днем боротьби з цим страшним захворюванням.Метою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусиллях щодо ліквідації цієї хвороби. На даний час одна третина світового населення інфікована. Це агресивне захворювання вражає всі вікові групи та соціальні категорії населення в працездатному і репродуктивному віці. Початком протитуберкульозного руху можна вважати 20 квітня 1910 року, коли вперше було проведено акцію «Біла ромашка». Квітка білої ромашки була вибрана емблемою боротьби з туберкульозом, як символ чистого дихання. Подібні акції проводилися ще у 1908 році у Скандинавії. Під час днів «Білої ромашки» збиралися гроші та інші пожертви для лікування хворих сухотами. В 1995 році ВООЗ зафіксувала в Україні епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищувала 1 % населення, яка триває дотепер, і попри всі зусилля продовжує невпинно поширюватися. Слід знати та пам’ятати, що здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету стануть запорукою здоров’я кожної людини.

неділю

23 березня...

Всесвітній день метеоролога

Всесвітній день метеорологаОдним з найбільш сонячних місць на Землі вважається Мертве море, де в році приблизно 330 сонячних днів, а ось найменше сонця бачать на архіпелазі Північна Земля, де воно світить лише 12 днів на рік. Самим дощовим місцем планети є один з островів на Гаваях, де на горі Уай-Аль-Аль буває в році 350 дощових днів, під час яких випадає в середньому більше 10 м опадів. Самий сильний вітер був зареєстрований в американському штаті Оклахома, його швидкість досягла 512 км/год! Сильніший снігопад зафіксували в Каліфорнії більше 50 років тому, де на одному з гірськолижних курортів випало близько 5 м снігу за 6 днів безперервного снігопаду.
Кожного року з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження.
В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.

пʼятницю

Сьогодні...

Всесвітній день ЗемліВсесвітній день Землі

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

вівторок

Увага! Анкетування!

Шановні батьки, запрошуємо вас взяти участь в опитуванні щодо відкриття нових гуртків ЕЦТКС на 2020-2021 н.р. в та вивчення умов перебування дітей в ЗПО. 

Дякуємо за співпрацю! 

середу

До дня народження Тараса Шевченка

Здавалось би, що нового можна розповісти про великого Шевченка? Адже про нього відзнято десятки фільмів, програм, написана численна кількість книжок. Є навіть окрема наука – шевченкознавство. Проте нова серія цікавого прогресивного проекту «Книга-Мандрівка. Україна» покаже сучасного Тараса Григоровича. Виявляється, він був модним денді та полюбляв китайський чай. Планував одружитися, проте кохана не дочекалася його повернення додому.
І декілька вражаючих фактів із мультфільму:
-         Виявляється, Кобзар проколов собі вухо.
-         Побачте автопортрет, який ніколи не демонструють у школах.
-         Сам цар віддав за свободу Шевченка 45 кг срібла.





вівторок

Сьогодні...

Всесвітній день дикої природи

День дикої природиВідомо, що кажани є єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво коли вилітають з печери. Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день. Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок. Метелики розрізняють смак своїми ногами. Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. Щоб виконувати свої дієтичні потреби, вони повинні їсти принаймні до 12,7 кг. бамбука. Всі білі ведмеді лівші, або, вірніше, ліволапі. Дитинчата жирафів можуть стояти вже протягом півгодини після народження. Щури сміються, коли їх лоскочуть і під час ігор. Дельфіни, коли сплять, роблять це однією половиною мозку і з одним закритим оком. Алігатори були приблизно за 150 мільйонів років. Названа завдяки своїми чудодійним здібностям амазонская ящірка "Ісус Христос", може бігати по воді.
20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори. Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.

      Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре й домашнє свято. Як сказав Антуан де...